Arda anısına CİNNET MEVSİMİ Basın-Sen’ de gösterildi

Arda’ya yeniden hayat veren  Cinnet Mevsimi Belgeseli   Basın – Sen’de konuk oldu.  2015 yılında, uyuşturucu tacirlerinin kurbanı olarak hayatını kaybeden Arda Erkan’ın yaşamını konu alan 2016 yılında yapılan belgesel filmin gösterimi , 2 Mart Cuma  akşamı saat 20.00’de Basın – Sen  Lokali’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın – Sen) Arda’nın 29. Doğum yıldönümü olan 2 Mart’da , Arda’yı anmak ve ülkemizde çok yaygın olan uyuşturucu ticaretini, uyuşturucuya karşı verilen mücadeleyi, Arda’nın ölümü ile ilgili olarak hala gün ışığına çıkarılamayan konuları farklı boyutları ile tartışmak amacıyla böyle bir gösterim düzenlendi.

2 Mart Cuma  gecesi  20.00’de  yapılan  gösterimde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve Filmin yönetmeni Elvan Levent da hazır bulundu. Gösterim ardından gerçekleşen sohbete Karaokçu katkı koydu.

Karaokçu:  “ Arda’nın  uyuşturucu ile mücadelede bir milad olmuş ve ülkemiz adına bir misyon yüklenmiştir. Bu misyonu yürütmek için elimizden gelen katkıyı koyacağız.  Belgeselde söylediğimin arkasındayım, bu gün uyuşturucu sorunu bu noktaya gelmişse hepimizin günahı  vardır. Her bir bireyin, kurumların ve yöneticilerin de dahil olmak üzere onlara el uzatması  gerekiyor. Toplum olarak gençlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir.” dedi