Basın-Sen ile Bilir İletişim arasında Toplu İş Sözleşmesi

Basın Emekçileri Sendikası ile Bilir İletişim arasında 2018-19 dönemini içeren bir Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Toplu İş Sözleşmesi’ne Basın-Sen adına Başkan Ali Kişmir ve Bilir İletişim adına Uğur Erilen imza attı. İmza törenine Basın-Sen Yönetim Kurulu üyeleri yanısıra, Bilir İletişim Ltd. çalışanları da katıldı.

Bugün Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Lokali’nde imzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle birlikte Basın Emekçileri Sendikası ülkede Toplu İş Sözleşmeli kurum sayısını ikiye çıkardı.

Atılan imzaların ardından açıklamada bulunan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir şunları kaydetti:

“Bugün attığımız imzanın özel sektördeki sendikalaşmanın önünü açan adımlardan biri olduğunu vurgulamak istiyorum. Yazılı basın ve dijital medya alanında Kıbrıs Postası’yla imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile başlayan süreç, Radyo Mayıs, Mayıs TV ve Söz Kıbrıs Haber Sitesi’ni içerisinde barındıran Bilir İletişim LTD ile devam ediyor.

Sendika olarak amacımız örgütlü bulunduğumuz tüm yerlerde Toplu İş Sözleşmesi imzalamaktır. Bu hem çalışanlar, hem de işverenler adına atılması gereken bir adımdır. Mesleğimizdeki çalışma koşullarının daha iyiye ve ileriye gitmesi, işverenlerin çalışanlardan daha çok verim alabilmesi ve iyi ile kötünün daha da net olarak ortaya çıkması adına her iki kesim için de Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanması ileriye doğru atılacak bir adımdır.

Şu anda görüşme aşamasında olduğumuz 2 özel matbaa, 2 gazete, 2 tane de televizyon bulunmaktadır. Bu yerlerle ilk temaslarımız olumlu sonuçlar vermiştir. Çok kısa bir süre içerisinde bu yerlerdeki görüşmelerimizin de netlik kazanmasını ve özel sektördeki örgütlenmemizi arttırarak bu yıl içerisinde Toplu İş Sözleşmeleri’ni tamamlamayı hedefliyoruz.”