Bugünü kutlamıyoruz, mücadelemiz artarak devam ediyor!

Attığımız manşet yüzünden linç edilmek isteniyorsak, çizdiğimiz karikatür yüzünden işten atılmamız talep ediliyorsa, sunduğumuz programlarda veya yaptığımız haberlerde nelerin söylenip söylenemeyeceği veya nelerin yazılıp yazılamayacağı konusunda baskı yiyorsak, bu topraklarda basın özgürlüğünden söz etmemiz mümkün değildir.

Bugün Türkiye’deki baskıcı zihniyetin etkileri alt yönetimi olan Kıbrıs’ın kuzeyinde de hissedilmektedir. Türkiye’deki gazeteciler Ankara’daki iktidara muhalif olmanın bedelini hapislerde öderken, burada da AKP’ye veya Erdoğan’a yönelik eleştiri yapanlar ne yazık ki bir çok basın kuruluşu tarafından sansüre uğramaktadırlar.

Şu bilinmelidir ki, bizlerin eli silah değil kalem tutuyor ve bu kalemler hiçbir baskı karşısında susmadı, susmayacaktır da!..

Mücadelemiz özgürce fikirlerimizi ve düşüncelerimizi ifade ettiğimiz güne kadar artarak devam edecektir. Talebimiz ise düşünceleri ve fikirleri yüzünden demir parmaklıklar ardında olan dünyadaki tüm gazetecilerin serbest bırakılmasıdır.

Bugünü kutlamıyoruz, bugün mücadelemizin artarak devam ettiğini haykırıyoruz.

Saygılarımızla;

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

 

Karikatür: Hani Abbas