Anlaşılan o ki, Azınlık Hükümet 20 Temmuz öncesi sadece sokakları değil, medyadaki muhalif sesleri de temizlemeye başladı!

Gazeteci Serhat İncirli’nin, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın sahibi olduğu Kanal T’de devam eden programlarının durdurulması, toplumdan ya da medyadan yükselecek olan en ufak bir muhalif sesten bile ne denli korkulduğunun en büyük göstergesidir.

Kıbrıs Türk medyasında alışık olmadığımız şekilde, Tatar çifti tarafından bir Facebook iletisiyle adeta ‘kovulduğu’ ispatlanmaya ve birilerine gösterilmeye çalışılan İncirli, toplumun ciddi bir kesiminin görüş ve düşüncelerini yansıtmaktadır.

İncirli fikir ve düşüncelerini Kanal T ekranlarında ilk defa bahse konu programda değil, uzun yıllardır dillendirmektedir. Ne gariptir ki, İncirli’nin savunduğu görüşler ve düşünceler, bu dönemde birilerine rahatsızlık vermiştir.

Ayrıca İncirli’nin ‘kovuluş’ biçimi de, İş Yasası ve Basın İş Yasası’na aykırı olmakla birlikte etik dışı bir davranıştır. Sendika olarak, bu zorba davranışa karşı üyemiz Serhat İncirli’nin hukuki mücadelesi de dâhil her anlamda yanında olduğumuzu belirtiriz.

Basın-sen

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Categories:

Tags:

Comments are closed